Zpět na úvodní stránku
 

Seminář s PhDr. Markem Hermanem v KSD Černilov 24.9.

v Kulturním spolkovém domě v Černilově se v sobotu 24.9. 2016 uskuteční celodenní seminář s lektorem PhDr. Markem Hermanem. Tématem semináře je sebepoznání a seberozvoj člověka. Co je pro mě důležité neboli hodnotový systém, jak vypadá pohled malého tříletého dítěte v každém z nás na svět, moje silné a slabé stránky, moje vztahy – k sobě, k druhým, ke světu, kdo jsou moji lidé, jestli jsem nezapomněl na svoje sny a jak se mi v životě vlastně daří.
Jak přistupovat k dětem a jak je vychovávat? Co opravdu potřebují? Jaké jsou základní podmínky pro učení? Proč se lidé dělí na vítěze, skoro vítěze a poražené? Co znamená mít „zavřený účet“? Na tyto a další otázky najdeme odpověď během dílny, jejímiž základními pilíři jsou sebepoznání a seberozvoj. Srozumitelně podaná teorie v kombinaci s praktickými metodami.
Seminář je zaměřený na sebepoznání a seberozvoj na uvědomění a pojmenování vašich silných a slabých stránek a scénářů, které používáte ve svém životě. Naučíte se, jak v sobě samém nalézt svého "marťana" a jak lépe porozumět dětem. V průběhu semináře se střídají teoretické vstupy s diskusemi a cvičeními metod sebepoznání a sebevýchovy. Je založen na prožitkové pedagogice.
Má jednoduchou stavbu:
- teorie z oblasti psychologie a pedagogiky
- přímé aktivity a techniky pro účastníky
- zpětný rozbor a povídání o všem podstatném
- zarámování do kontextu života
Získáte odpovědi co je klíčem k osobní spokojenosti. Jak porozumět tomu, co říkají ostatní. Jak si dávat reálné cíle a mnoho dalších cenných informací. Pomůže každému, kdo potřebuje pochopit zásadní motivy jednání druhých lidí, ale i svého.
A proč marťan? Podle psychologa Marka Hermana má každý z nás v sobě malé dítě, malého marťana, vnitřní hlas. Když mu umíme naslouchat, dokážeme mluvit s marťany druhých lidí. Dokážeme je zaujmout. Malý marťan má rád oční kontakt, úsměv. Rád slyší své jméno. Potěší ho, když umíme naslouchat. Příjemně se ho dotýkáme (v obchodním kontaktu - podání ruky). Má rád představy, příběhy, příklady. Když si může něco hned sám osobně vyzkoušet. Může se na nás spolehnout (plníme své sliby). Umíme ho ocenit. Je vám to povědomé? Ano, základy "marťanštiny" jsou základy efektivní komunikace.

Přednášející PhDr. Marek Herman se narodil v Opavě, vystudoval gymnasium a následně pedagogickou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně. Sedm let učil na gymnáziu v Bílovci, rok pracoval v Nadaci Open Society Fund v Programu zaměřeném na práci s dětmi v mateřských školách. V letech 1997 až 2007 pracoval pro velké nadnárodní firmy, kde mimo jiné řídil filantropické projekty ve střední Evropě. Byl jedním z klíčových lidi, kteří stáli u zrodu tzv. dárcovské esemsky, unikátního projektu na podporu individuálního dárcovství a charity v ČR.
Marek Herman externě přednáší na Univerzitě Palackého v Olomouci a VŠE Praha. S mimořádným zájmem se setkávají jeho dílny zaměřené na sebepoznání a seberozvoj. Podobně úspěšné jsou semináře o výchově malých dětí do šesti let.

Přihlášky na seminář: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kurzovné je 1000 Kč/účastník

 

Marek Herman

Hlášení rozhlasu

  • Dolany, nosné kuřice 04-08-2020 09:53

    Ve čtvrtek 6.8.2020 přijede soukromá firma z Dolan, která bude prodávat ovoce, brambory a zeleninu. Prodej se uskuteční v 11:00 hodin před obchodem Hruška. Srdečně vás zveme na promítání nové české komedie 3OBULE, které se uskuteční v úterý 4. srpna od 21:00 hod ve sportovním areálu. Vstupné je 70 Kč, děti...

Rozklikávací rozpočet

Mapový server GObec

MZîP 261x96

Obec Černilov - netfirmy.czMěstské, obecní úřady - netfirmy.cz jobble

Kalendář akcí

srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31